09
نمای شیشه ای

• نمای کرتین وال curtain wall یکی از انواع نماهای شیشه ای ساختمان با سیستم پوشش با سازه خود ایستا است . در واقع نمای کرتین وال بهترین نمای شیشه ای ساختمان به لحاظ مسائل سازه در ارتفاع محسوب می شود. این نوع نما معمولا از مصالح سبک بویژه ترکیب آلومینیوم و شیشه ساخته می شود.
• مهمترین مزیت های نمای کرتین وال را به شرح زیر می توان شناخت:۱- سبکی ساختار و کاهش بارمرده ساختمان۲ – افزایش مقدار نور ورودی به ساختمان۳- کاهش مصرف انرژی۴- سرعت بالای اجرا۵ – عایق بندی کامل رطوبتی و حرارتی و صوتی۶- امکان ترکیب آسان با سایر سیستم های پوشش نما۷- امکان اجرا به صورت پیش یاخته و یا نیمه پیش ساخته۸- تنوع ویژگی های و آپشن های ظاهری سیستم۹- زیبایی و بخشیدن جلوه های خاص مدرن در شب و روز۱۰ – امکان نصب انواع مدل های بازشو بر روی آن۱۱ – کاهش هزینه های بهره برداری و نگهداری ساختمان۱۲- کیفیت بالای قطعات۱۳- تامین شرایط آسایش ساکنین۱۴- رفتار تنشی مناسب در مقابل نیروی زلزله

• در واقع نمای کرتین وال از دسته نماهای خشک ؛ نماهای تهویه شونده محسوب می شود که زیبایی خاصی نسبت به نسل قبل از آن نمای فریم لس روی آهن دارد مورد دیگری که درباره نمای کرتن وال می بایستی ذکر شود آن است که استراکچر آلومینیومی لامل کرتین وال قابلیت نصب متریال های دیگر پوششی از قبیل ورق آلومینیوم کامپوزیت و یا با محاسبات سازه ای نمای سرامیکی را نیز را دارد.
• آلومینیوم :
زیبایی و قابلیت آنادایز آلومینیوم در رنگ های متنوع و یا خاص بر مزیت های کرتین وال می افزاید. نمای کرتین وال به صورت صنعتی ساخته می شود و کل ساختار آلومینیومی نمای کرتین وال به صورت یکپارچه در مقابل انواع تنش های ساختمان نظیر زلزله ، باد ، نشست احتمالی بنا و … به صورت کاملا منعطف عمل می نماید و مزیت اصلی آن قابلیت منحصر به فرد آلومینیوم است به لحاظ این که می تواند با مقاطع مختلف و طبق دیتیل های طراحی شده اکستروژن شود که از نظر تولید قطعات لامل جهت آب بندی و یا سوار کردن لاستیک های درز بندی و هوابندی روی آن با هیچ نوع مصالح دیگری قابل مقایسه نیست .

بخش ۲
Empty section. Edit page to add content here.